3M 10320-C200-00
10320-C200-00 picture photo
Mfg. Part Number
10320-C200-00
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
CONN BACKSHELL 20POS 180DEG SHLD
Datasheet Download
10320-C200-00.pdf
Availability of 10320-C200-00
QUANTITY
10320-C200-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10320-C200-00
Internal Part NumberEIS-10320-C200-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTwo and Four Position Link Connectors
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series103, Mini D Ribbon (MDR)
Accessory TypeTwo Piece Backshell
Number of Positions20
Cable TypeRound
Cable Exit180°
ShieldingShielded
MaterialZinc Alloy
PlatingNickel
HardwareAssembly Hardware, Cable Clamp
FeaturesLatch Lock
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10320-C200-00
Related Links10320-, 10320-C200-00 Datasheet, 3M Distributor
10320-C200-00 Details Description
Related parts for 10320-C200-00
CONN EDGECARD 56POS .156 R/A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR BIPOLAR HALL EFFECT DGTL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ROUND SPACER M6 NYLON 13/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X20 B/W BACKLIT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf