API Delevan 103R-151J
103R-151J picture photo
Mfg. Part Number
103R-151J
Brief Description
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM
Datasheet Download
103R-151J.pdf
Availability of 103R-151J
QUANTITY
103R-151J Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-151J
Internal Part NumberEIS-103R-151J
Material - CoreFerrite
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating745mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)175 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant650MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-151J
Related Links103R, 103R-151J Datasheet, API Delevan Distributor
103R-151J Details Description
Related parts for 103R-151J
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
CONN SPLICE STUB BLUE 41.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
LIMIT SW, ROLLER LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 1.149A 93 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
WSXS-A RUSSIAN PANEL OVERLAY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf