API Delevan 103R-152GS
103R-152GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-152GS
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM
Datasheet Download
103R-152GS.pdf
Availability of 103R-152GS
QUANTITY
103R-152GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-152GS
Internal Part NumberEIS-103R-152GS
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±2%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-152GS
Related Links103R-, 103R-152GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-152GS Details Description
Related parts for 103R-152GS
CASE ROUND 16 SERIES MOMENTARY datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FILTER LINE 30A STUD STD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123 datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 250VAC AXIAL CAN datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 3 IN 3K/1.0% datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 14POS datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf