API Delevan 103R-152GS
103R-152GS picture photo
Mfg. Part Number
103R-152GS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 340MA 840 MOHM
Datasheet Download
103R-152GS.pdf
Availability of 103R-152GS
QUANTITY
103R-152GS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-152GS
Internal Part NumberEIS-103R-152GS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±2%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)840 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-152GS
Related Links103R-, 103R-152GS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-152GS Details Description
Related parts for 103R-152GS
MODULE DDR2 2GB 240-DIMM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.3V SC-82AB datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.65 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf