API Delevan 103R-221JS
103R-221JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-221JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM
Datasheet Download
103R-221JS.pdf
Availability of 103R-221JS
QUANTITY
103R-221JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-221JS
Internal Part NumberEIS-103R-221JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating665mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-221JS
Related Links103R-, 103R-221JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-221JS Details Description
Related parts for 103R-221JS
MODULE PWR ENTRY FILTER 6A datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SNAP SPADE KRIMPTITE datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE6 M32 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 1POS GOLD datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1413D125WO datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf