API Delevan 103R-221KS
103R-221KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-221KS
Brief Description
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM
Datasheet Download
103R-221KS.pdf
Availability of 103R-221KS
QUANTITY
103R-221KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-221KS
Internal Part NumberEIS-103R-221KS
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating665mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-221KS
Related Links103R-, 103R-221KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-221KS Details Description
Related parts for 103R-221KS
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1/8" BLK 500' datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 214.6SPS 28-TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 76.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 35V JB 0805 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SPECIAL MAT 13.5"X51" BLK, 5M CB datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CRYSTAL 16.384000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf