API Delevan 103R-222F
103R-222F picture photo
Mfg. Part Number
103R-222F
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
103R-222F.pdf
Availability of 103R-222F
QUANTITY
103R-222F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-222F
Internal Part NumberEIS-103R-222F
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±1%
Current Rating310mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-222F
Related Links103R, 103R-222F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-222F Details Description
Related parts for 103R-222F
DIODE MODULE 1.2KV 270A MAGNAPAK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 8K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PAR 40MSPS 48VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 47 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 26POS datasheet.pdf