API Delevan 103R-223KS
103R-223KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-223KS
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103R-223KS.pdf
Availability of 103R-223KS
QUANTITY
103R-223KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-223KS
Internal Part NumberEIS-103R-223KS
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-223KS
Related Links103R-, 103R-223KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-223KS Details Description
Related parts for 103R-223KS
BATTERY PACK NICAD 7.2V 250MAH datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 750MA 460 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC 8051 PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO .6A 12V PCB datasheet.pdf
IC OFFLINE CONV PWM OTP 16SOIC datasheet.pdf
HEADER 5POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 5MM 10POS GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
1000UF 100V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf