API Delevan 103R-223KS
103R-223KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-223KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
Datasheet Download
103R-223KS.pdf
Availability of 103R-223KS
QUANTITY
103R-223KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-223KS
Internal Part NumberEIS-103R-223KS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±10%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)6.4 Ohm Max
Q @ Freq25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-223KS
Related Links103R-, 103R-223KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-223KS Details Description
Related parts for 103R-223KS
IC 12-BIT 100KHZ SMPL A/D 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 PLUG 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 4.8A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 7.62MM datasheet.pdf