API Delevan 103R-270KS
103R-270KS picture photo
Mfg. Part Number
103R-270KS
Brief Description
FIXED IND 27NH 925MA 114 MOHM
Datasheet Download
103R-270KS.pdf
Availability of 103R-270KS
QUANTITY
103R-270KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-270KS
Internal Part NumberEIS-103R-270KS
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating925mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)114 mOhm Max
Q @ Freq49 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.625GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-270KS
Related Links103R-, 103R-270KS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-270KS Details Description
Related parts for 103R-270KS
JUMPER-H1505TR/A3049G/X 12" datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IGBT 900V 64A 300W TO268 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
RES 240 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IGBT 1200V 150A 543W INT-A-PAK datasheet.pdf