API Delevan 103R-271F
103R-271F picture photo
Mfg. Part Number
103R-271F
Brief Description
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
Datasheet Download
103R-271F.pdf
Availability of 103R-271F
QUANTITY
103R-271F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-271F
Internal Part NumberEIS-103R-271F
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±1%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-271F
Related Links103R, 103R-271F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-271F Details Description
Related parts for 103R-271F
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
PDU SWITCHED 208V 240V 30A C13 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf