API Delevan 103R-271G
103R-271G picture photo
Mfg. Part Number
103R-271G
Brief Description
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
Datasheet Download
103R-271G.pdf
Availability of 103R-271G
QUANTITY
103R-271G Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-271G
Internal Part NumberEIS-103R-271G
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±2%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-271G
Related Links103R, 103R-271G Datasheet, API Delevan Distributor
103R-271G Details Description
Related parts for 103R-271G
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 8MMX1M RECT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ51013A-765 datasheet.pdf
IC BLUETOOTH CTLR 54DSBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V 0.3A 4DFN datasheet.pdf