API Delevan 103R-331JS
103R-331JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-331JS
Brief Description
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
Datasheet Download
103R-331JS.pdf
Availability of 103R-331JS
QUANTITY
103R-331JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-331JS
Internal Part NumberEIS-103R-331JS
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating645mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-331JS
Related Links103R-, 103R-331JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-331JS Details Description
Related parts for 103R-331JS
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL STR GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMB datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1800A 660VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
10M CABLE FOR SF2-EH datasheet.pdf
Connector Socket 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf