API Delevan 103R-331JS
103R-331JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-331JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 645MA 235 MOHM
Datasheet Download
103R-331JS.pdf
Availability of 103R-331JS
QUANTITY
103R-331JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-331JS
Internal Part NumberEIS-103R-331JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±5%
Current Rating645mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant300MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-331JS
Related Links103R-, 103R-331JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-331JS Details Description
Related parts for 103R-331JS
CONN HEADER 4POS R/A W/CLIP SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC .6A TRIAC 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS FLANGED SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf