API Delevan 103R-332H
103R-332H picture photo
Mfg. Part Number
103R-332H
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM
Datasheet Download
103R-332H.pdf
Availability of 103R-332H
QUANTITY
103R-332H Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-332H
Internal Part NumberEIS-103R-332H
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±3%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-332H
Related Links103R, 103R-332H Datasheet, API Delevan Distributor
103R-332H Details Description
Related parts for 103R-332H
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 3POS 6.35MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
THYRISTOR 200V 150A SMB datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf