API Delevan 103R-332JS
103R-332JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-332JS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.4 OHM
Datasheet Download
103R-332JS.pdf
Availability of 103R-332JS
QUANTITY
103R-332JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-332JS
Internal Part NumberEIS-103R-332JS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant70MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-332JS
Related Links103R-, 103R-332JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-332JS Details Description
Related parts for 103R-332JS
CONN HEADER .100 SNGL STR 2POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC VIDEO DRIVER TRUE SGL 16-QSOP datasheet.pdf
ANTENNA ISM CERAMIC LOOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W CST3 datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 55D SOL datasheet.pdf
60000UF 100V 76X219 85C ST datasheet.pdf