API Delevan 103R-471H
103R-471H picture photo
Mfg. Part Number
103R-471H
Brief Description
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM
Datasheet Download
103R-471H.pdf
Availability of 103R-471H
QUANTITY
103R-471H Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-471H
Internal Part NumberEIS-103R-471H
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±3%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant215MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-471H
Related Links103R, 103R-471H Datasheet, API Delevan Distributor
103R-471H Details Description
Related parts for 103R-471H
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
INPUT MODULE AC 18MA 5VDC datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2924 datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE D 10POS datasheet.pdf
DIE BLOCK ASSY MICRO AC 4POS RED datasheet.pdf
IC MCU ARM 1.25MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .06W 45MM datasheet.pdf