API Delevan 103R-471J
103R-471J picture photo
Mfg. Part Number
103R-471J
Brief Description
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM
Datasheet Download
103R-471J.pdf
Availability of 103R-471J
QUANTITY
103R-471J Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-471J
Internal Part NumberEIS-103R-471J
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant215MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-471J
Related Links103R, 103R-471J Datasheet, API Delevan Distributor
103R-471J Details Description
Related parts for 103R-471J
MOSFET N-CH 20V 77A D2PAK datasheet.pdf
CONN CIR FEMALE 12POS CBL MNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D SQU datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf