API Delevan 103R-682JS
103R-682JS picture photo
Mfg. Part Number
103R-682JS
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 210MA 2.2 OHM
Datasheet Download
103R-682JS.pdf
Availability of 103R-682JS
QUANTITY
103R-682JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-682JS
Internal Part NumberEIS-103R-682JS
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating210mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-682JS
Related Links103R-, 103R-682JS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-682JS Details Description
Related parts for 103R-682JS
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 400MA 2.85 OHM datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 16POS datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 360 MOHM SMD datasheet.pdf