API Delevan 103R-822F
103R-822F picture photo
Mfg. Part Number
103R-822F
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM
Datasheet Download
103R-822F.pdf
Availability of 103R-822F
QUANTITY
103R-822F Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-822F
Internal Part NumberEIS-103R-822F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance8.2µH
Tolerance±1%
Current Rating195mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.5 Ohm Max
Q @ Freq22 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant48MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-822F
Related Links103R, 103R-822F Datasheet, API Delevan Distributor
103R-822F Details Description
Related parts for 103R-822F
IC SRAM 8MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-13 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 36A SO8FL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf