TDK Corporation CKG45NX7R2A225M500JH
CKG45NX7R2A225M500JH picture photo
Mfg. Part Number
CKG45NX7R2A225M500JH
Brief Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
Datasheet Download
CKG45NX7R2A225M500JH.pdf
Availability of CKG45NX7R2A225M500JH
QUANTITY
CKG45NX7R2A225M500JH Order Process
Ship out your order
Specifications of CKG45NX7R2A225M500JH
Internal Part NumberEIS-CKG45NX7R2A225M500JH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
CKG Series Capacitor Family MEGACAP Type
Standard Package1,000
SeriesCKG
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsSMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Ratings-
Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesLow ESL (Stacked)
Lead StyleJ-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKG45NX7R2A225M500JH
Related LinksCKG45NX7R2, CKG45NX7R2A225M500JH Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKG45NX7R2A225M500JH Details Description
Related parts for CKG45NX7R2A225M500JH
MOSFET P-CH 60V 8.83A DPAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
24+24 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
ROTARY SWITCH, 10 POS datasheet.pdf