Cornell Dubilier Electronics 104M06QC22
104M06QC22 picture photo
Mfg. Part Number
104M06QC22
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
SUPP RC NETWORK .10UF 22OHM
Datasheet Download
104M06QC22.pdf
Availability of 104M06QC22
QUANTITY
104M06QC22 Order Process
Ship out your order
Specifications of 104M06QC22
Internal Part NumberEIS-104M06QC22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQuencharc® Arc Suppressor/Snubber Network
Standard Package200
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesQuencharc®
PackagingBulk
TypeLow Pass
TechnologyRC
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)22
Current-
ValuesR = 22 Ohms, C = 0.1µF
ESD ProtectionNo
Filter Order1st
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.079" L x 0.390" W (27.40mm x 9.90mm)
Height0.911" (23.15mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)104M06QC22
Related Links104M0, 104M06QC22 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
104M06QC22 Details Description
Related parts for 104M06QC22
CONN RING HR 10-12 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
HEADER 27POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CRIMPING DIE (ATP-E-157-E1) datasheet.pdf
RES 407 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH CLIP TIN datasheet.pdf
SR BTS CB FT 12 ASY datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 2AMP 1000V DC TRACTION datasheet.pdf