API Delevan 105-121KS
105-121KS picture photo
Mfg. Part Number
105-121KS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM
Datasheet Download
105-121KS.pdf
Availability of 105-121KS
QUANTITY
105-121KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-121KS
Internal Part NumberEIS-105-121KS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating830mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-121KS
Related Links105-, 105-121KS Datasheet, API Delevan Distributor
105-121KS Details Description
Related parts for 105-121KS
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC DIODE MODULE BOD 0.2A 2400V datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 85-264V datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf