API Delevan 105-121KS
105-121KS picture photo
Mfg. Part Number
105-121KS
Brief Description
FIXED IND 120NH 830MA 140 MOHM
Datasheet Download
105-121KS.pdf
Availability of 105-121KS
QUANTITY
105-121KS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-121KS
Internal Part NumberEIS-105-121KS
Material - CoreIron
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating830mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-121KS
Related Links105-, 105-121KS Datasheet, API Delevan Distributor
105-121KS Details Description
Related parts for 105-121KS
TRANS PNP 50V 0.5A MINI 3P datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TFLEX SF660 DF 8.5" X 9.0" datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 42POS SNGL PCB datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 5M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS 1MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf