API Delevan 105-681FS
105-681FS picture photo
Mfg. Part Number
105-681FS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680NH 395MA 620 MOHM
Datasheet Download
105-681FS.pdf
Availability of 105-681FS
QUANTITY
105-681FS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105-681FS
Internal Part NumberEIS-105-681FS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance680nH
Tolerance±1%
Current Rating395mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105-681FS
Related Links105-, 105-681FS Datasheet, API Delevan Distributor
105-681FS Details Description
Related parts for 105-681FS
MOSFET N-CH 200V 175A SOT-227 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 113K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM THRU HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
TM3106K016BLBA datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TAS5754MDCA datasheet.pdf
FUSE 1100A 1000V 3GKN/75 AR UR datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf