API Delevan 105R-391H
105R-391H picture photo
Mfg. Part Number
105R-391H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 585MA 280 MOHM
Datasheet Download
105R-391H.pdf
Availability of 105R-391H
QUANTITY
105R-391H Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-391H
Internal Part NumberEIS-105R-391H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±3%
Current Rating585mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant185MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-391H
Related Links105R, 105R-391H Datasheet, API Delevan Distributor
105R-391H Details Description
Related parts for 105R-391H
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
INPUT MODULE 32 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 128POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 9KV R42 AXIAL datasheet.pdf