API Delevan 105R-391J
105R-391J picture photo
Mfg. Part Number
105R-391J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 390NH 585MA 280 MOHM
Datasheet Download
105R-391J.pdf
Availability of 105R-391J
QUANTITY
105R-391J Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-391J
Internal Part NumberEIS-105R-391J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series105R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance390nH
Tolerance±5%
Current Rating585mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant185MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-391J
Related Links105R, 105R-391J Datasheet, API Delevan Distributor
105R-391J Details Description
Related parts for 105R-391J
IC FPGA 288 I/O 352MBGA datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 230V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" WW datasheet.pdf
IC 20BIT LATCHES 56-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CAP CER 560PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 10.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf