API Delevan 105R-821JS
105R-821JS picture photo
Mfg. Part Number
105R-821JS
Brief Description
FIXED IND 820NH 385MA 650 MOHM
Datasheet Download
105R-821JS.pdf
Availability of 105R-821JS
QUANTITY
105R-821JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 105R-821JS
Internal Part NumberEIS-105R-821JS
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating385mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant155MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)105R-821JS
Related Links105R-, 105R-821JS Datasheet, API Delevan Distributor
105R-821JS Details Description
Related parts for 105R-821JS
CAP ALUM 39UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 650MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.05K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
PUSHBUTTON SS SWITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
508FXE2-A-SC-40 (ADV) datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf