API Delevan 108R-393HS
108R-393HS picture photo
Mfg. Part Number
108R-393HS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 38MA 17 OHM SMD
Datasheet Download
108R-393HS.pdf
Availability of 108R-393HS
QUANTITY
108R-393HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-393HS
Internal Part NumberEIS-108R-393HS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series108R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating38mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-393HS
Related Links108R-, 108R-393HS Datasheet, API Delevan Distributor
108R-393HS Details Description
Related parts for 108R-393HS
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 10MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 24K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
BOX HOLDUP 1200UF datasheet.pdf