API Delevan 108R-683G
108R-683G picture photo
Mfg. Part Number
108R-683G
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 32MA 25 OHM SMD
Datasheet Download
108R-683G.pdf
Availability of 108R-683G
QUANTITY
108R-683G Order Process
Ship out your order
Specifications of 108R-683G
Internal Part NumberEIS-108R-683G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series108R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance68µH
Tolerance±2%
Current Rating32mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)25 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant8.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)108R-683G
Related Links108R, 108R-683G Datasheet, API Delevan Distributor
108R-683G Details Description
Related parts for 108R-683G
CORD MINI BANA PLUG PATCH 18"RED datasheet.pdf
REG SW 3.3/1.5V 6A DUAL VERT datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 80-BGA datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC HOT SWAP EMI FILTER 10LGA datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 45K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf