Alt 10AX066H3F34I2SG
10AX066H3F34I2SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX066H3F34I2SG
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
10AX066H3F34I2SG.pdf
Availability of 10AX066H3F34I2SG
QUANTITY
10AX066H3F34I2SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX066H3F34I2SG
Internal Part NumberEIS-10AX066H3F34I2SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs250540
Number of Logic Elements/Cells660000
Total RAM Bits49610752
Number of I/O492
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FCBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX066H3F34I2SG
Related Links10AX066H, 10AX066H3F34I2SG Datasheet, Alt Distributor
10AX066H3F34I2SG Details Description
Related parts for 10AX066H3F34I2SG
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC MPU 68000 25MHZ 114PGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 42V datasheet.pdf
RES 500 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
FAN CORD 45DEG 12" datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 11POS datasheet.pdf