Alt 10AX066K3F40I2LG
10AX066K3F40I2LG picture photo
Mfg. Part Number
10AX066K3F40I2LG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX066K3F40I2LG.pdf
Availability of 10AX066K3F40I2LG
QUANTITY
10AX066K3F40I2LG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX066K3F40I2LG
Internal Part NumberEIS-10AX066K3F40I2LG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs250540
Number of Logic Elements/Cells660000
Total RAM Bits49610752
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX066K3F40I2LG
Related Links10AX066K, 10AX066K3F40I2LG Datasheet, Alt Distributor
10AX066K3F40I2LG Details Description
Related parts for 10AX066K3F40I2LG
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN RECEPT 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
CBL TIE HLDR SCREW MNT BLK 1X1" datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR DRV10866 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
THYRISTOR 600V 6A TO-220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf