Cree Inc. CXA2011-0000-000P00F027H
CXA2011-0000-000P00F027H picture photo
Mfg. Part Number
CXA2011-0000-000P00F027H
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT
Datasheet Download
CXA2011-0000-000P00F027H.pdf
Availability of CXA2011-0000-000P00F027H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CXA2011-0000-000P00F027H Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA2011-0000-000P00F027H
Internal Part NumberEIS-CXA2011-0000-000P00F027H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesXLamp® CXA2011
PackagingTube
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test730 lm (680 lm ~ 780 lm)
Current - Test270mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)40V
Lumens/Watt @ Current - Test68 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.00mm L x 22.00mm W
Height2.28mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA2011-0000-000P00F027H
Related LinksCXA2011-0000, CXA2011-0000-000P00F027H Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA2011-0000-000P00F027H Details Description
Related parts for CXA2011-0000-000P00F027H
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RESET CIRC MPU SC70-3 datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HOLESAW VARIABLE PITCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
9P M SC FILT 370PF M3 datasheet.pdf
COLLAR SCRW SLTTD M2 5X11 100PCS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf