Alt 10AX066N2F40E1SG
10AX066N2F40E1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX066N2F40E1SG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 588 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
10AX066N2F40E1SG.pdf
Availability of 10AX066N2F40E1SG
QUANTITY
10AX066N2F40E1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX066N2F40E1SG
Internal Part NumberEIS-10AX066N2F40E1SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs250540
Number of Logic Elements/Cells660000
Total RAM Bits49610752
Number of I/O588
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FCBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX066N2F40E1SG
Related Links10AX066N, 10AX066N2F40E1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX066N2F40E1SG Details Description
Related parts for 10AX066N2F40E1SG
FUSE RESETTABLE 140MA 60V 1812 datasheet.pdf
ESD HANDLER 12-5/8X10-3/4X1-5/8 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 2.5KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CBL CAT5E SHIELD RJ45-RJ45 0.3M datasheet.pdf
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
MOTOR CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.3W DO41 datasheet.pdf