Alt 10AX090S4F45E3SG
10AX090S4F45E3SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090S4F45E3SG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX090S4F45E3SG.pdf
Availability of 10AX090S4F45E3SG
QUANTITY
10AX090S4F45E3SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090S4F45E3SG
Internal Part NumberEIS-10AX090S4F45E3SG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O624
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090S4F45E3SG
Related Links10AX090S, 10AX090S4F45E3SG Datasheet, Alt Distributor
10AX090S4F45E3SG Details Description
Related parts for 10AX090S4F45E3SG
CAP ALUM 330UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR SLD 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 1A 24V datasheet.pdf
1/2 ROCKER OPER COVER DEAD FRONT datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.0MM (0.04) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf