Alt 10AX090U2F45E2LG
10AX090U2F45E2LG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090U2F45E2LG
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX090U2F45E2LG.pdf
Availability of 10AX090U2F45E2LG
QUANTITY
10AX090U2F45E2LG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090U2F45E2LG
Internal Part NumberEIS-10AX090U2F45E2LG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O480
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090U2F45E2LG
Related Links10AX090U, 10AX090U2F45E2LG Datasheet, Alt Distributor
10AX090U2F45E2LG Details Description
Related parts for 10AX090U2F45E2LG
CAP TANT 1UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FUSEHOLDER KNOB FOR 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ACCY MISC RC B8062N ANTENNA datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf
HDR VERT MALE 508MM 4C MTG END datasheet.pdf