Alt 10AX090U2F45I1SG
10AX090U2F45I1SG picture photo
Mfg. Part Number
10AX090U2F45I1SG
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX090U2F45I1SG.pdf
Availability of 10AX090U2F45I1SG
QUANTITY
10AX090U2F45I1SG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX090U2F45I1SG
Internal Part NumberEIS-10AX090U2F45I1SG
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs339620
Number of Logic Elements/Cells900000
Total RAM Bits59234304
Number of I/O480
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX090U2F45I1SG
Related Links10AX090U, 10AX090U2F45I1SG Datasheet, Alt Distributor
10AX090U2F45I1SG Details Description
Related parts for 10AX090U2F45I1SG
CONN HEADER .100 VERT 5POS SMD datasheet.pdf
FERRULE 4.0MM 12 1 = 1000PCS datasheet.pdf
SW ROTARY 8POS BCO W/KNOB 115V datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB datasheet.pdf
BARRIER STR 6X6X36" datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 80VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG MU 0.9MM datasheet.pdf