Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B105JAHNNNE
CL31B105JAHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B105JAHNNNE
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B105JAHNNNE.pdf
Availability of CL31B105JAHNNNE
QUANTITY
CL31B105JAHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B105JAHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B105JAHNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B105JAHNNNE
Related LinksCL31B10, CL31B105JAHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B105JAHNNNE Details Description
Related parts for CL31B105JAHNNNE
CAP TANT 15UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 7DDPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf