TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W24-19PY-LC
MS3476W24-19PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W24-19PY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN
Datasheet Download
MS3476W24-19PY-LC.pdf
Availability of MS3476W24-19PY-LC
QUANTITY
MS3476W24-19PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W24-19PY-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W24-19PY-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W24-19PY-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W24-19PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W24-19PY-LC Details Description
Related parts for MS3476W24-19PY-LC
CASE PLSTC YLW 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES MO 1W 953 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE 6A 500V CLASS AM datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 50.82VC P600 datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf