Alt 10AX115N2F45E2LG
10AX115N2F45E2LG picture photo
Mfg. Part Number
10AX115N2F45E2LG
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX115N2F45E2LG.pdf
Availability of 10AX115N2F45E2LG
QUANTITY
10AX115N2F45E2LG Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX115N2F45E2LG
Internal Part NumberEIS-10AX115N2F45E2LG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs427200
Number of Logic Elements/Cells1150000
Total RAM Bits68857856
Number of I/O768
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX115N2F45E2LG
Related Links10AX115N, 10AX115N2F45E2LG Datasheet, Alt Distributor
10AX115N2F45E2LG Details Description
Related parts for 10AX115N2F45E2LG
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3MM 10POS DL MATE-N-L datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.35A 16MSOP datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 15A datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM IP57 12VDC datasheet.pdf