Alt 10AX115N2F45I2SGE2
10AX115N2F45I2SGE2 picture photo
Mfg. Part Number
10AX115N2F45I2SGE2
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
10AX115N2F45I2SGE2.pdf
Availability of 10AX115N2F45I2SGE2
QUANTITY
10AX115N2F45I2SGE2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10AX115N2F45I2SGE2
Internal Part NumberEIS-10AX115N2F45I2SGE2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationNew Logo Update 19/Dec/2014
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesArria 10 GX
Number of LABs/CLBs427200
Number of Logic Elements/Cells1150000
Total RAM Bits68857856
Number of I/O768
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FCBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10AX115N2F45I2SGE2
Related Links10AX115N2, 10AX115N2F45I2SGE2 Datasheet, Alt Distributor
10AX115N2F45I2SGE2 Details Description
Related parts for 10AX115N2F45I2SGE2
RES SMD 0.56 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
HEAT SINK TRACK MNT FOR G3NA SER datasheet.pdf
CONN RECEPT 23POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf