Alt 10M02DCU324I7G
10M02DCU324I7G picture photo
Mfg. Part Number
10M02DCU324I7G
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 160 I/O 324UBGA
Datasheet Download
10M02DCU324I7G.pdf
Availability of 10M02DCU324I7G
QUANTITY
10M02DCU324I7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M02DCU324I7G
Internal Part NumberEIS-10M02DCU324I7G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package119
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs125
Number of Logic Elements/Cells2000
Total RAM Bits110592
Number of I/O160
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case324-LFBGA
Supplier Device Package324-UBGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M02DCU324I7G
Related Links10M02DC, 10M02DCU324I7G Datasheet, Alt Distributor
10M02DCU324I7G Details Description
Related parts for 10M02DCU324I7G
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 3V 2.0KHZ PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 24 CKT R/A PCB datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
STAINLESS STL TIE 14.25"LG 250LB datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 930MA 420 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf