Alt 10M04SCE144C8G
10M04SCE144C8G picture photo
Mfg. Part Number
10M04SCE144C8G
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 144EQFP
Datasheet Download
10M04SCE144C8G.pdf
Availability of 10M04SCE144C8G
QUANTITY
10M04SCE144C8G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M04SCE144C8G
Internal Part NumberEIS-10M04SCE144C8G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs250
Number of Logic Elements/Cells4000
Total RAM Bits193536
Number of I/O101
Number of Gates-
Voltage - Supply2.85 V ~ 3.465 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case144-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package144-EQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M04SCE144C8G
Related Links10M04SC, 10M04SCE144C8G Datasheet, Alt Distributor
10M04SCE144C8G Details Description
Related parts for 10M04SCE144C8G
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 50V datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX SGL WIRE CAN 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2ND-LEVEL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
RES 15K OHM 5% WW datasheet.pdf