Alt 10M08SAU169I7G
10M08SAU169I7G picture photo
Mfg. Part Number
10M08SAU169I7G
Brief Description
IC FPGA 8K SGL ANALOG 169UBGA
Datasheet Download
10M08SAU169I7G.pdf
Availability of 10M08SAU169I7G
Date Code: Newest Date Code
Manufacturer lead time 20 weeks
QUANTITY
10M08SAU169I7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M08SAU169I7G
Internal Part NumberEIS-10M08SAU169I7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package176
SeriesMAX® 10
Number of LABs/CLBs500
Number of Logic Elements/Cells8000
Total RAM Bits387072
Number of I/O130
Number of Gates-
Voltage - Supply2.85 V ~ 3.465 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case169-LFBGA
Supplier Device Package169-UBGA (11x11)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M08SAU169I7G
Related Links10M08SA, 10M08SAU169I7G Datasheet, Alt Distributor
10M08SAU169I7G Details Description
Related parts for 10M08SAU169I7G
CONN HEADER 12POS R/A DUAL KEY-Y datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14 OHM 1% 10W datasheet.pdf