Alt 10M40DCF484C7G
10M40DCF484C7G picture photo
Mfg. Part Number
10M40DCF484C7G
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 360 I/O 484FBGA
Datasheet Download
10M40DCF484C7G.pdf
Availability of 10M40DCF484C7G
QUANTITY
10M40DCF484C7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M40DCF484C7G
Internal Part NumberEIS-10M40DCF484C7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package60
Total RAM Bits1290240
Number of I/O360
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M40DCF484C7G
Related Links10M40DC, 10M40DCF484C7G Datasheet, Alt Distributor
10M40DCF484C7G Details Description
Related parts for 10M40DCF484C7G
CONN HEADER 4POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
RES 3.90K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 64K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf