Alt 10M40DCF672C7G
10M40DCF672C7G picture photo
Mfg. Part Number
10M40DCF672C7G
Brief Description
IC FPGA/CPLD NV 500 I/O 672FBGA
Datasheet Download
10M40DCF672C7G.pdf
Availability of 10M40DCF672C7G
QUANTITY
10M40DCF672C7G Order Process
Ship out your order
Specifications of 10M40DCF672C7G
Internal Part NumberEIS-10M40DCF672C7G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMAX10 Based System Management
Standard Package40
Total RAM Bits1290240
Number of I/O500
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case672-BGA
Supplier Device Package672-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10M40DCF672C7G
Related Links10M40DC, 10M40DCF672C7G Datasheet, Alt Distributor
10M40DCF672C7G Details Description
Related parts for 10M40DCF672C7G
RES ARRAY 3 RES 8.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 2.3A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
3G3_X INPUT AC REACTOR, REFER datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 4GBIT WFBGA datasheet.pdf
IMPACT 6X14 GR ENDWALL RAM 4.90/ datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX YELLOW TRANSP 6" datasheet.pdf