JKL Components Corporation 10S6-250V
10S6-250V picture photo
Mfg. Part Number
10S6-250V
Manufacturer
Product Category
Lamps - Incandescents, Neons
Brief Description
LAMP INCAND S-6 CNDLBRA 250V
Datasheet Download
10S6-250V.pdf
Availability of 10S6-250V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10S6-250V Order Process
Ship out your order
Specifications of 10S6-250V
Internal Part NumberEIS-10S6-250V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Incandescents, Neons
Series-
ColorClear
Lens Style/SizeRound, 20mm
Lead StyleTerminal Screw Type
MSCP (Mean Spherical Candle Power)6
Voltage Rating250V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10S6-250V
Related Links10S6, 10S6-250V Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
10S6-250V Details Description
Related parts for 10S6-250V
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 25PPM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.8V SNT-4A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2MM T/H datasheet.pdf
PLAS FRONT NUT FOR CKB CONN datasheet.pdf
CMOS 300 MHz Quadrature Complete-DDS IC datasheet.pdf