Yageo 9T06031A8871CBHFT
9T06031A8871CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8871CBHFT
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8871CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8871CBHFT
QUANTITY
9T06031A8871CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8871CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8871CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8871CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8871CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8871CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8871CBHFT
CONN SOCKET 26-30AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO213AB datasheet.pdf
FUSE 10A 660V AC / 460V DC GG IN datasheet.pdf