Panasonic Electronic Components 10SEQP270M+T
10SEQP270M+T picture photo
Mfg. Part Number
10SEQP270M+T
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 270UF 20% 10V T/H
Datasheet Download
10SEQP270M+T.pdf
Availability of 10SEQP270M+T
QUANTITY
10SEQP270M+T Order Process
Ship out your order
Specifications of 10SEQP270M+T
Internal Part NumberEIS-10SEQP270M+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesOS-CON, SEQP
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.7A
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10SEQP270M+T
Related Links10SEQP, 10SEQP270M+T Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
10SEQP270M+T Details Description
Related parts for 10SEQP270M+T
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR SYNC BUCK HF 10-DFN datasheet.pdf
RES 2.20K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH LSZH OM2+ 5M datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
TERMINATION MODULE, DUAL PLUG datasheet.pdf
HI CURRENT ASSY 4 POS datasheet.pdf