Rubycon 10ZLK680MT810X12.5
10ZLK680MT810X12.5 picture photo
Mfg. Part Number
10ZLK680MT810X12.5
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
10ZLK680MT810X12.5.pdf
Availability of 10ZLK680MT810X12.5
QUANTITY
10ZLK680MT810X12.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 10ZLK680MT810X12.5
Internal Part NumberEIS-10ZLK680MT810X12.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesZLK
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current657mA
Impedance53 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10ZLK680MT810X12.5
Related Links10ZLK680M, 10ZLK680MT810X12.5 Datasheet, Rubycon Distributor
10ZLK680MT810X12.5 Details Description
Related parts for 10ZLK680MT810X12.5
CAP THIN FILM 10PF 100V 0805 datasheet.pdf
THERM NTC 1.8KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH BLUE datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 223MA 4.35 OHM TH datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CRYSTAL 14.7456 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf